BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Geriau sykį pamatyti, negu nei karto neišgirsi, o dar geriau, jei aš papasakoju

Pradžiai šiaip tik klausimas: kaip paprastas, eilinis žmogus reaguotų, jei nuėjęs į operetę, na, tarkime kokiame kauno valstybinime muzikiniame teatre (čia tik pavyzdys, todėl ir naudoju įsivaizduojamą, visiškai išgalvotą, tiesiog čia ir dabar sukurtą, pavadinimą), jis iš tiesų patektų į modernaus šokio teatro pasirodymą (irgi tik pavyzdys)? Jei manęs kas klaustų, tai įdomiai įdomiai… Jei būtų buvusi tokia situacija tikrame pasaulyje, sakyčiau - oi kaip negražu. Bet labai negražu nebuvo. O gražumo vertinimo aš visuomet turėjau savąją sistemą.

Labai gražu, kai koncerte ar operoje gražiai dainuojama, balete ar šokio teatre - gražiai šokama, bet jei neapsiverkiu, tai, vadinasi, dar ne gražių gražiausia. Kaip missių ir misisių (žavingas žodukas, ką?) konkursuose: simpatiška, bet ne Miss Visata.

TIP: kai kas nors ką nors vadina simpatišku, patraukliu ar vartoja kokį panašų sinonimą, nereikėtų pamiršti, jog tai jokiu būdu nėra žodžio „gražus” prototipas. Tokie žodukai tėra eufemizmai, kurie vartotini, kai nesinori sakyti tiesos, kad „Ne, Jūs/Jūsų vaikas/Jūsų darbas/Jūsų namai/štai ta geltona dėmė ant Jūsų salotinio švarko (kaip sakot? tai sagė? labai brangi? nesimato, mano mielas…) nėra grožio įsikūnijimas”. Taip, tuomet sakytina, jog „Hmm… simpatiška visai!” Ir visas šis melas tik dėl mielumo Jūsų, mielieji, akyse. Šiaip jau ir aš galėčiau pabūti miela. Bet kas bus pasaulyje teisingas, jei visi aplink bus tik mieli!

Tyčia nededu klaustuko, nes šiame visai gudriame klausime jau ir taip yra visai negudriai paslėptas atsakymas.

Jūs mieli būkit, aš savimi pabūsiu. Dirbkim savo darbus, škias.

Bet aš apie grožį. Jei apsibloviau - buvo gražu. Tai va, „Titanikas” - negražu, „Hachiko” - negražu, o ir šiaip aš dabar nei vieno gražaus filmo neprisimenu. Vos neapsiverkiau dramos teatre aną mėnesį. Bet „vos” - nesiskaito. Vos - operoj aną savaitė. Bet kaip jau sakiau, o sakiau teisingai, tad nesikartosiu. Čia jums ne pop dainos priedainis, kad aštuonis kartus tą patį sakinį ant tų pačių akordų sukčiau!

Bet lijau baisingai, kai jau dabar mirusio, bet tuomet dar tokio nebuvusio, Maurice Béjart baletas buvo atvažiavęs. Pračiūžino per mano atitinkamas stygas ir oi, kaip gerai jomis sugrojo! Kad nemanytumėte, jog tiek mažai grožio aplink, pasakysiu, kad dar verkiau ir per “Liūtą Karalių”. Klaikus filmukas. Košmaras kažkoks. Liūdininkai teigia, jog žliumbiau tiek ir taip, kad trūko nedaug, jog būtų trūkę nervai taip, kad būtų tekę evakuotis iš kino salės. Bet aš, žmogus susitvardantis. Kad apsiginčiau, galiu pridurti, jog 94 metais (ano šimtmečio) madinga buvo verkti! Kas sako kitaip - patys jūs fu. Ir dar jūs nemadingi. O tai jau visai visai fu!

Patiko (10)

Rodyk draugams

Komentarai (7)

  1. Lyg ir apie ašaras, bet nesusilaikiau nepažvengus ( nekreipk dėmesio , aš čia tiesiog neadekvačiai reaguoju ). Parodyk man žmogų kuris per ”Liūtą Karalių” neverkė :))) Jau viešinausi kaip aš ir per ”Ledynmetį” žliumbiau. Ko gero susėstume kartu filmukų pažiūrėti ir jis taptų raudų kambariu. Reziumuojant, labai fainas įrašas. Apskritai tavo įrašai darosi linksmesni, nuotaikingi, o gal man tik taip atrodo.

  2. Tas filmukas “Liūtas Karalius” - tragedija! Aš jį milijoną kartų mačiau ir vis tiek man jis patinka! O scenų, kur leistina ir gal netgi derėtų apsibliauti ten priskaičiuoju kas keliolika minučių :)
    Per “Ledynmetį” neblioviau. Keista. Tikrai… :DDD

  3. Nedingau!!! :) Aš labai sąžiningai visus sulankau, suskaitau. Tik patyliu :D O tai juk dar nėra dingstis dingimą įtarti (aš apie patylėjimą :))

  4. O aš galvojau, kad per tas blogo nesąmones tu supykai ir į kitą persikraustei. Smagu girdėti, kad tu rašymui tik mintis kaupi. Lausim įrašų :)

  5. Šiaip tai aišku, kad supykau!
    Tik pyktį aš mėgstu parodyti, ne šalintis :)

  6. Madinga madingai apsiverkti. bet apsiverkti dėl vidinių stygelių virpulio - jau ne madinga, o tikra.

Rašyti komentarą