BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Normaliam būti nenormalu, mes visi gi šiandien ypatingi

Rytas buvo geras, vakarai truputį atsiduoda, bet orai geri, dėkui.

Žalia yra žalia, bet vistiek kam nors ji nepatinka. Ir nors nesuprantu kaip, kažkam juk nepatikti gali ir mėlyna. Ir visgi, gal tai tereiškia, jog iš tiesų mes abu, aš ir žmogius, kuris nemėgsta mėlynumo, matome skirtingai. Ir tiesiog tą vargšę mėlyną, ar mano atveju – kokią violetinę, spalvą, kuri nemylima asmeniškai, priskiriame prie visų dalykų, daiktų ir derinių, kurių nemėgstame. Ir dar tas pasakymas, kad bet koks mėlynas atspalvis - fu, nes tai tokia šalta spalva. Gal ir šaltumą pridedame įsivaizduojamą prie to, kas, mūsų manymu, yra šalta. Ir negerai. O ir šalta. Tad, vadinasi, negerai – irgi tik išsigalvojimas.

Mano vienas draugas tik dabar, sulaukes šimtmečio metų, sužinojo, jog neskiria spalvų. Tiesiog priprato, išmoko, jog vienoks ryškumas yra vadinamas „raudona“, kitoks – „rausva“. Ir viskas. Ir gyvena. Ir jam atrodė, kad jis skiria. Kai pradejome žaisti su spalvom, jų deriniais ir mėginau išsiaiškinti, ar jis mato tai, ką aš matau, paaiškėjo, jog ne. Ir jis vis tiek tai neigė. O tiesog žmogiaus tinklainės receptoriai neįgalūs, ir nieko tokio. Nežus šiandieniniame pasauyje dėl to. Del kitko, tai maža ką, aišku.

O kas, jei aš pradėčiau vardinti, neįgalumus. Nes labai sunku susivokti, kad kažkur galimybių neturi. Su manimi, žinoma, nėr ko lygintis, aš pusę gyvenimo praleidau maišydama spalvas, kad išgaučiau tą nuostabų, patį tinkamiausią atspalvį. Ir kai tai visgi pasiekiau, nusispalvinau plaukus visiškai juodai. Vargšai akligatviai, juos pamatę, visi nusisuka apsisuka, kad galėtų palikti.

Patiko (10)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

  1. Labai juodai?
    Nors, kita vertus ir juodų atspalvių būna labai įvairių…

  2. Tiesa, dar… Neseniai skaičiau vieną istoriją apie nematomumo siekiantį mokslininką. Jis išrado tokius spec. dažus, o spalva…juoda. Nudažius tais dažais daiktą ar žmogų, jo visiškai nesimato. :)
    Deja, ši istorija… fantastinė. :(

  3. Labai juodai :) Bet čia buvo seniai, ne dabar. Na, ne taip seniai, bet pakankamai, kad būtų ne dabar.
    O ta istorija visai smagi. Ir labai džiugu, jog nerealybinė :) Man patinka pasaulis jau vien dėl to, jog dėsningumai, priežastingumai ir taisyklės plika akimi įžiūrimi. Labai labai labai liūdna būtų, jei būtų taip paprasta tiesiog ką nors perdažyti :)

  4. Man visiškai juoda spalva nepatinka, ji nemiela, ji juoda. O norisi kažko šviesaus ir tuo pačiu gero.

Rašyti komentarą